👍10 tipov ako získať viac fanúšikov na Facebooku

Či už máte nejakú stránku o istom produkte, alebo tam len pridávate vtipné obrázky, myslím, že sa zhodneme na tom, čo je vašim cieľom. Vaším cieľom iste nepochybne je získať čo najviac fanúšikov práve na Facebooku, kde je samozrejme vaša stránka vytvorená. Kontaktovali ste všetkých svojim priateľov a stále vám príde, že vaša stránka neženie veľký úspech? Poradíme vám ako na to týmito 10 technikami.

 ⏩ Pracujte sa svojej stránke

Žiadna obľúbená stránka nemá nekvalitný obsah, nekvalitné obrázky a nepôsobí nudne. Takto to je a takto to aj vždy bude. Pokiaľ budete mať nudnú stránku, totálne nezaujímavú a aj príspevky nebudú stáť za veľa tak si ľudí nezískate. Jedine že by ste pri každom jednom stáli s pištoľou v ruke, aby vám dal "lajk". Čo je koniec koncov nemožné. Snažte sa tvoriť čo najkvalitnejší obsah a dajte si na nej záležať. Dobre vyzerajúca stránka hneď zapôsobí na človeka inak.

⏩ Starajte sa o svoju stránku

Dobre vyzerajúca stránka je fajn, avšak ak sa do nej prída príspevok raz za týždeň, dva či dokonca mesiac tak začína byť problém. Človek "lajkne" stránku pretože ho zaujal obsah a chce ho sledovať naďalej, ak je ale stránka neaktívna tak to každého hneď odradí. Preto nevykašlite sa na svoju stránku hneď čo dosiahnete vysnívaný počet fanúšikov a makajte na nej naďalej.

 ⏩ Buďte milý

To ako sa chováte v ľuďom na vašej stránke dosť vypovedá o tom, aký postoj budú mať k vám. Ak vám niekto okomentuje váš príspevok nie práve najmilším slovom, nesnažte sa mu vrátiť úder. Práve naopak obhajte si svoj príspevok, ale múdro. Žiadne nadávky, vyhražanie alebo podobné správanie sa v tejto veci rozhodne nehodí.

⏩ Buďte auntentický

Vytvorte si stránku, akú ešte nikto nikdy nemal. Snažte sa byť svojský, originálny a nekopírujte to čo tu už raz bolo. Originalita je to najlepšie čo môžete ponúknuť a vaší fanúšikovia budú vašimi nápadmi ohúrení. Skúste používať vtipné gifka, hádanky, hlavolamy, vtipné obrázky, meme a pod. suvísciace s tematikou vašej stránky.

⏩ Sústreďte sa len na jednu vec

Ak raz máte stránku o slnečných okuliaroch a podobných veciach, nepridávajte príspevky o tom ako fajčenie ničí zdravie. Držte sa jednej témy, pretože tá téma vás drží nad vodou, to je dôvodom prečo si ľudia zvolili sledovať vašu stránku a ak tam budete dávať z každého rožku trošku, všetci ostanú len zmätení.

⏩ Vytvárajte rôzne súťaže

Síce sa to občas môže zdať ako celkom zúfalý trik, ale aj ten vám môže napomôcť ako získať nových fanúšikov. Viac o súŤažiach nájdete na: Čo je dôležité vedieť pri súťažiach na Facebooku

Ak cena za to bude zaujímavá, ľudia to spravia jedna radosť a ani nebudete vedieť jak a váš počet fanúšikov sa možno zvýši dokonca až dvojnásobne. Davajte si na ale pozor na to, aby ste boli zaujímavý aj po súťaži. Súťaž skončí a tým môže skončiť aj sledovanie vašej stránky ak nebudete mať čo zaujímavé ponúknuť. Takže pri organizovaní podobnej súťaže rátajte aj s týmto možným výsledkom.

⏩ Zdieľajte svoju stránku

Zdieľajte svoju stránku a ostatných sociálnych sieťach s kreatívnym popiskom o tom, aká výnimočná to je stránka. Čím viac ju budete zdieľať, tým medzi väčšie publikum sa stránka dostane. A čo viete, možno sa vďaka tomu vašemu vlastnému zdieľaniu, rozhodne vašu stránku zdieľať aj niekto iný.

⏩ Nekašlite na odozvy

Ak vám ľudia začnú písať správy o tom čo sa vám páči a čo naopak nepáči na vašej stránke nekašlite na to. Práve naopak, slušne im odpíšte, že im ďakujete za odozvu a skúste popremýšľať. Možno vám nenapísali len takú blbosť, ale mali pravdu. A vďaka aj takejto možno krutej pravde dokáže posunúť vašu stránku o level vyššie a ešte viac ju vyšperkovať. Nekašlite na odozvy, ale berte ich na vedomie. Každú jednu, ktorá by vám mohla pomôcť.

⏩ Komunikujte s ostatnými

Komunikujte s ostatnými stránkami, ktoré sa venujú podobnej veci ako vy sami. Udržiavajte navzájom kontakty a snažte sa jeden druhému pomôcť. Predsa len sme ľudia. Nie je nič zlé na tom, ak občas budete zdieľať aj úplne cudziu stránku. Naoplátku predsa budú zdieľať oni tú vašu.

  ⏩ Nevzdávajte sa

  I keď to bude miestami ťažké, a verte alebo nie dopracovať sa k fakt kvalitnej a sledovanej stránke nabude prechádzak záhradou, stojí to za to. Nelámte si stále hlavu nad každým negatívnym komentárom k vašej stránke. Snažte sa vytiahnuť to podstatné, čo vám pomôžte rásť a na ostatné zabudnite. Bude to tak pre vás lepšie. 

  Dúfame, že vám naše triky pomohli a teraz máte, alebo budete mať jednu z tých najlepších stránok. A že ešte my sami o vás budeme veľakrát počuť. Prajeme veľa šťastia a úspechov.

  Pozri si tiež článok o tom Reklama na Facebooku

  Uverejnené 20.1.2016

  © 2016 Marketing-tu.sk | Všetky práva vyhradené
  Vytvorené službou Webnode Cookies
  Vytvorte si webové stránky zdarma!