📷 Instagram - Čo, Ako, Prečo?!

Kedysi bol Instagram len pre "vyvolených", teda pre majiteľov iPhonov. Dnes si ho môžu užívať i vlastníci smartfónov s operačným systémom Android a Windows Phone. Okrem toho je ho možné nainštalovať aj na tablety. Túto dnes veľmi populárnu a obľúbenú sociálnu sieť používa okolo 200 miliónov aktívnych užívateľov každý mesiac.

Jednoduchá a voľne dostupná aplikácia Instagram je určená pre všetkých milovníkov fotografií. Slúži na úpravu a šírenie fotiek medzi nadšenými užívateľmi. Instagram umožňuje zdieľať fotografie aj na ostatných sociálnych sieťach ako je Facebook, Twitter, Flickr, prípadne na publikačných službách Tumblr.

Aplikácia sa nesnaží konkurovať iným sociálnym službám, ale naopak umožňuje jednoduchšie zdieľanie fotografií na ďalších sociálnych sieťach. Projekt založili Kevin Systrom a Mike Krieger potom, ako získali finančné prostriedky. Pôvodný projekt Burbn obsahoval viacero funkcií, po príchode Mikea Kriegera sa vývoj zameral viacmenej iba na mobilné fotografie, z čoho vznikol Instagram. V súčasnosti je to veľmi obľúbená sociálna sieť.

PRIHLASENIE

Aby ste mohli používať Instagram, ktorý taktiež slúži aj ako online marketing, je naskôr nutné vytvoriť si účet, ktorý je zadarmo. Následne si ho môžete prepojiť s inou sociálnou sieťou. Keďže ide o aplikáciu zameranú na fotografie, tak by vám nemala iste chýbať profilová fotografia. Okrem toho si môžete pridať o sebe i ďalšie informácie ako je vaša web stránka či bio. 

Profil si upravíte v nastaveniach vášho profilu, ktorý nájdete v hlavnom menu ak kliknete na poslednú ikonku osoby. Na Instagrame nemáte priateľov, ale "followerov". Ľudí, ktorí vás sledujú, lebo sa im páčia vaše fotky. 

Je možná reklama na instagrame? Ak sa to pýtate, tak potom, áno je. Aj vy vyhľadávate iných ľudí vlasniacich zaujímavú fotografickú tvorbu. Okrem toho sa tu nachádza možnosť nastavenia súkromia. Príde vám žiadosť od ľudí, ktorí vás chcú sledovať. V tejto časti si teda viete upravovať profil, vyhľadávať followerov, hashtagy, pozrieť si vaše zverejnené fotografie, ako aj fotografie, na ktorých vás označili.

NAJPOPULÁRNEJŠIE FOTOGRAFIE

Pod ikonkou označenou hviezdičkou nájdete najpopulárnejšie fotografie od užívateľov z celého sveta. Fotka je ohodnotená komentármi a lajkami. Ak chcete označiť, že sa vám páči nejaká fotografia, stačí na ňu dvakrát kliknúť. Na Instagrame nájdete fotky rôznej kvality ako aj rozličných úprav. V dnešnej dobe mnoho používateľov už pridáva fotografie, ktoré neboli zhotovené mobilným telefónom ale digitálnym fotoaparátom. Nájdete tu najrôznejšie druhy fotiek od "selfie štýlu", cez umelecké snímky, zvieratá, krajiny, veci, jedlá.

Jednoducho tu nájdete všetko. Stačí ak kliknete na lupu. Vyhľadávať môžete užívateľov ako aj oblasti, ktoré vás zaujímajú. Zadajte hľadané slovo, "tag". Funguje to na podobnom princípe ako na Twitteri.

LAJKUJ A KOMENTUJ

Hlavná stránka domov je typicky označená ikonkou domčeka. Nájdete tu chronologicky zoradené fotografie všetkých ľudí, ktorých sledujete. Vidíte ako sú fotky hodnotené, koľko lajkov majú a aké obsahujú komentáre. Každú fotografiu, každého užívateľa môžete aj vy lajkovať a komentovať. Taktiež aj vaše fotografie môžu byť hodnotené.

VLOŽ, UPRAV A ZDIEĽAJ

Na prácu s vašimi fotkami je určená stredná ikona fotoaparátu.
Snímku môžete priamo nafotiť alebo ju vybrať z galérie. Dôležité je vedieť, že aplikácia funguje na základe štvorcového výseku z fotky, ktorý si volíte na jej následnú úpravu.
Pri úprave fotiek máte na výber 20 filtrov. Niektoré filtre obsahujú aj verziu s rámikom. Nedávno pribudla možnosť otáčania fotky v rôznych stupňoch.

Vzhľadom k tomu, že Instagram umožňuje len základné možnosti úpravy, môžete využiť iné voľne dostupné aplikácie so širším zameraním. Kde je možné okrem výberu rôznych filtrov, rámčekov, pohrať sa aj s jasom, ostrosťou, teplotou atď. Môžete doplniť text, samolepky, či tam niečo dokresliť.

Po úprave fotografie ostáva už len posledný krok a to je zdieľanie. Vylepšenú snímku môžete zdieľať iba na Instagrame alebo aj na inej sociálnej sieti. Okrem toho od konca minulého roka umožňuje aplikácia posielať aj"direct" správy. Jedná sa o priame posielanie fotografie iným užívateľom, teda ich nezdieľate verejne. Správu môžete naraz poslať maximálne 15 príjemcom.

Viete o tom, že Instagram už nie je iba o fotografiách, ale začínajú sa zdieľať a posielať už aj videá?
Na Instagrame nájdete rôzne komunity, skupiny ľudí, s rôznym zameraním. Ak zdieľate podobnú myšlienku, ktorú predstavuje táto komunita, stačí ak riradíte príslušný hashtag vašej fotografii.

Android aplikácia Instagramu robustná aplikácia, ktorá sa hravo vyrovná svojmu iOS súrodencovi. Ponúka užívateľské prostredie, v ktorom sa ľahko vyznáte a naozaj živú komunitu ktorej môžete zdieľať vaše diela. Instagram je výborná aplikácia pre každého kto rád príležitostne ale aj aktívne fotí a chce sa o svoje fotky podeliť s celým svetom. Hurá do nej!

Pozri aj Ďalšie články v sekcii Online marketing, SEO alebo Sociálne sieťe.

Uverejnené 8. 11. 2016 

© 2016 Marketing-tu.sk | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!