📹 Livestreaming na Facebooku a Periscope

Aktuálnym hitom sociálnych sietí sú služby, pomocou ktorých môžete jednoduchým spôsobom zdieľať dianie okolo vás. Spustíte aplikáciu, zapnete vysielanie a váš telefón sa premení na kameru. Využiť môžete prednú aj zadnú kameru a náhodným divákom z celého sveta ukazovať svoje okolie, prepnúť zobrazenie na selfie záber a všetko komentovať.

Zdá sa vám to šialené? Taký je dnešný trend. S nástupom vysokorýchlostného mobilného internetu bude využívanie videa rásť a jednou z platforiem, ktoré budú z nových možností profitovať, budú aj živé prenosy. Aplikácia Periscope s týmto konceptom žne úspechy už dnes a darí sa aj konkurencii - službe Meerkat.

Periscope

Periscope je po dlhšom čakaní dostupný aj pre systém Android. Aplikáciu si stiahnete, prihlásite sa pomocou služby Twitter a môžete sledovať videá vašich známych alebo tie, ktoré služba odporučí. 

Nevýhodou služby je skutočnosť, že natočený obsah nemá dlhú trvácnosť. Len čo živé vysielanie ukončíte, záznam sa uchová na 24 hodín, potom zmizne. Keby ste si ho aj uložili do telefónu, nebude sa dať naň viac reagovať formou diskusie. Ani plánovanie vysielania vopred nie je možné. Odkaz na jeho sledovanie budete môcť zaslať svojim priateľom zakaždým až po tom, ako začnete s natáčaním. Okrem toho služba neumožňuje natáčať videá horizontálne, iba vertikálne.

Facebook live streaming

 Najväčšia sociálna sieť Facebook sa stala od svojho vzniku obrovským pojmom, ktorý zásadným spôsobom vstúpil do života ľudí a svoju pozíciu si drží aj napriek príchodu ďalších konkurentov typu Instagram či Snapchat. Hoci každá zo služieb sa prioritne orientuje na niečo iné, služby Facebooku využíva najväčší podiel užívateľov z dôvodu vzájomnej interakcie prakticky v reálnom čase. Na druhej strane. stále sa nájdu vlastnosti, v ktorých modrý gigant nedominuje. Ešte na začiatku týždňa sme sem mohli pokojne zaradiť aj streamovanie.

Zdá sa, že tomuto faktu už nadobro odzvonilo. Facebook na rozdiel od jeho malého kolegu Google + disponuje oveľa väčším množstvom denne aktívnych používateľov. Bude preto veľmi zaujímavé sledovať, ako sa ostatné technologické spoločnosti a konkurenti v podobe služieb ako Periscope či Meerkat k tejto situácií zachovajú do budúcna. Ďalšou nespornou výhodou LiveStreamingu je jednoduchosť a prehľadné užívateľské rozhranie aplikácie. Možno ďalšia facebook reklama, nová aplikácia, ktorú facebook vychválil do neznáma nebude až tak super. Avšak možno bude vďaka reklame na Facebooku o jej pozitívach tá najlepšia na svete. A doteraz žne dosť veľký úspech, to sa musí uznať.

Tento Live streaming na Facebooku sa uvoľňoval postupne. A začal v USA. Najskôr dostali príležitosť celebrity a veľké stránky, neskôr aj bežní používatelia v USA, postupne sa k streamovaniu mohli celosvetovo pridať aj overené stránky a od dnes je live streaming cez Facebook dostupný pre úplne každého.

Facebook navyše každé video automaticky uloží na tvoj timeline, preto si ho môže každý dodatočne pozrieť čo je iste skvelou výhodou oproti iným aplikáciám. Výborná služba a skvelá správa, už teraz sa tešíme na ďalšie streamy.

Tak hurá do streamovania!

Pozri tiež článok: Reklama na Facebooku: Áno alebo Nie

Maš otázky, postrehy,námety. Kontaktuj Nás.

Uverejnené 10. 9. 2016 

© 2016 Marketing-tu.sk | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!