📌 O čom je Pinterest?!

Pinterest by sme mohli pomenovať aj ako taký katolog. A v konečnom dôsledku ním aj je. Ide o obrovský katalog nápadov, kde nájdete množstvo obrázkov a ešte viac informácií. Môžete tam nájsť nespočetné množstvo receptov, len vďaka tomu, že si kliknete na obrázok jedla, ktoré ulahodí vašim očiam. Okrem iného tam nádjete aj nejaké tie tipy a triky pre rodičov alebo deti. Cez DIY až po všetky štýlové inšpirácie a nápady na vyskúšanie. No prosto všeličo od výmyslu sveta. 

Nech dáte vyhľadávať čokoľvek, sme si istý že nejaký ten obrázok toho tam iste nájdete. Okrem iného si veci, ktoré sa vám páčia môžete ukladať na vašu vlastnú stránku, hneď po tom ako si tam založíte účet a taktiež môžete pridávať aj svoje vlastné fotky s receptami a pod.

Pinterest zároveň slúži aj ako mobilná aplikácia. Pod rôznymi fotkami sa nachádzajú rôzne odkazy, alebo triky, ktoré sa vám raz iste zídu. Je tam aj tvorba umelcov, ktorí vytvárajú fakt neuveriteľné krásne obrazy, alebo architektonické skvosty. Všetko čo sa dá vyfotiť a nejakým spôsob vložiť na tento web tam nájdete.

Registrácia je bezplatná. Buď si tam založíte účet, alebo si účet prepojíte s Facebookom alebo Googlom+ (Gmail). Potom už len začať sledovať rôznych uživateľov a známych a sledovať obrázky. Ak sa vám niečo zapáči, je potrebné kliknúť na tlačidlo "Pin it", čím si to vlastne pripnete na svoju vlastnú nástenku. Prv než sa vám ale uloží musíte vybrať kategoriu, kde obrázok poputuje. Tieto kategorie si vytvárate sami, pri kliknutí na Váš profil.

Objaví sa tam vaša nástenka, kde si môžete pridávať rôzne priečinky s názvami ako "umenie", "recepty","historia" či "vlasy a krása". Čo sa vám len zíde. Potom už len si náležité informácie/obrázky ukladať do týchto súborov, tzv. Na nástenku a neskôr sa k ním vracať. Vždy vám budú nápomocné, to mi verte. Pre lepšiu predstavivosť by sa dala nástenka na Pintereste prirovnať k pracovnej ploche na vašom počítači. Tiež tam máte hromadu priečinkov, kde si ukladáte jednotlivé veci pod jednotlivé názvy. Nič zložité. Presne takto to funguje aj na Pintereste.

V pravej časti obrazovky je centrum správ, kde nájdete upozornenia o pozvánkach na sledovanie násteniek iných pinnerov, oznamy o preberaní vašich pinov na nástenky iných pinerov, odkazy iných pinerov a tak ďalej. Kliknutím na svoje meno sa vám otvorí rozbaľovacie okno a máte možnosť upraviť svoje nastavenia, prezrieť si svoj profil či nástenky. V pravej hornej časti obrazovky nájdete tiež oznam o tom, koľko máte fanúšikov a koľko ľudí sledujete vy. Dokonca pri kliknutí na obrázok, je možné sa zapojiť do konverzácie pod obrázkom. Alebo kliknete na "Navštívte stránku" a dostanete sa tak na stránku, z ktorej bol obrázok odobratý. Týmto spôsobom môžete dostať napríklad recept na konkrétnu vec a pod.

Nemyslite si avšak, že na Pintereste je úplne všetko. Myslí aj na neslušný obsah, ktorý by mohli vaše deti, alebo ktokoľvek iný, preto existujú isté pravidlá. Tu je pár z nich: 

Veci, ktoré nemôžete dávať na Pinterest:

Nesmiete sem pripnúť nič, čo:

  • je otvorene sexuálnej alebo pornografickej povahy, ukazuje zneužívanie neplnoletých alebo ich predstavuje sexuálnym spôsobom, alebo propaguje sexuálne služby poskytované dospelými
  • propaguje sebaubližovanie, poruchy príjmu potravy alebo užívanie tvrdých drog
  • predstavuje útok, šikanovanie alebo obťažovanie súkromných osôb
  • obsahuje nenávistné slovné prejavy
  • porušuje práva duševného vlastníctva, právo na súkromie alebo iné práva
  • je podvod alebo klamstvo
  • obsahuje osobné informácie niekoho iného, alebo predstavuje žiadosť o osobné informácie neplnoletej osoby
  • obsahuje nezákonné informácie alebo obsah
  • uvádza súkromnú osobu, ktorá ponúka na predaj drogy, alkohol, tabakové výrobky, strelné zbrane alebo iné nebezpečné materiály

Je sranda sledovať po dlhšej dobe, čo všetko sa vám páčilo alebo stále páči a hľadať v tom inšpiráciu možno práve pri dekorácií váľho nového bytu a podobne. Pinterest je stránka, ktorá vás prosto inšpiruje, tak sa nechajte inšpirovať. Skúste si vytvoriť konto a experimentovať, skúšať, tvoriť,  nemáte čo stratiť iba získať a plus navyše získate nové skúsenosti a znalosti z prostredia sociálnych sieťí. 

Tak hor sa do toho. 

Máš otázky, nápady, námietky? Kontaktuj Nás TU.

Pozri si tiež článok o: Instagram - Čo, Ako, Prečo? alebo Livestreaming na Facebooku a Periscope.

Uverejnené 13.12.2016

© 2016 Marketing-tu.sk | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!