📫 Všetko o online marketingu

TIPY A TRIKY na online marketing len pre Vás. 

Články:

» TOP aplikácie na webovu analytiku - Analýza webu

» Email marketing

» Prečo je dôležité budovať reputáciu?

» Ako zvyšiť návštevnosť webstránky

» 5 tipov na online marketing pre začinajúci biznis/e-shop

» Google Analytics: Čo, Prečo, Načo?! 

» 12 dôvodov prečo online marketing dokaže pomôcť rasť Vašmu biznisu

Pozri aj kategóriu Sociálne sieťe alebo SEO.

Maš záujem o novinky v oblasti online marketingu, SEO optimalizacii a sociálnych sieťach?
Prihlas sa na odber:

💻  TOP aplikácie na webovú analytiku

Webová analytika je čiastočne štatistika, sčasti business intelligence a sčasti sociálna veda. Všetko dovedna tvorí zaujímavý nástroj, ktorý produkuje cenné informácie na riadenie marketingu, obchodu i ďalších firemných procesov.  

Koho by nezaujímalo, čo sa deje nach ich vyvinutými alebo prevádzanými webovými stránkami a aplikáciami. Analytické nástroje, ktoré vám predstavím, zvládnu nie len grafické zobrazenia miest, na ktoré uživatelia najviac klikajú, ale dokážu robiť aj analýzy formulárov (napríklad objednávok alebo registracií) a dokonca aj zobraziť pohyby kurzoru jednotlivých návštevníkov.

Cely článok najdete TU, alebo  

                         ↓↓↓    

📧 E-mail marketing


Písanie e-mailov je najčastejšia činnosť, ktorú každý z nás vykonáva každý deň pri práci s počítačom. Denne prečítame a odošleme kvantum správ a bez toho, aby sme si ako prvú vec skontrolovali schránku s došlými správami nezačína deň snáď nikto z nás. 

E-mail marketing predstavuje rozšírený, moderný a efektívny spôsob marketingu. Ide o propagáciu výrobkov, tovaru či služieb prostredníctvom e-mailov-emailova reklama. Je to rýchly a jednoduchý spôsob, ako informovať zákazníkov o novinkách - newsletter. Na Slovensku ho používajú predovšetkým e-shopy, hoci v zahraničí ide o veľmi rozšírenú formu marketingovej komunikácie.

Výhody e-mail marketingu môžeme zhrnúť do viacerých bodov

Cely článok najdete TU, alebo 

                          ↓↓↓   

 🙆 Prečo je dôležité budovať reputáciu?

Online reputácia resp. reputáčny manažment je dôležitý pre každého kto si chce vybudovať osobnú alebo firemnú značku na internete. Aspekty spadajúce do online reputation manažmentu sú rôzne. Pohybujú sa od sociálnych médií, cez interakciu so zákazníkmi až po to, čo hovoria zákazníci.

Na začatie budovanie značky je najprv nutné vykonať audit aby ste boli v obraze momentálneho stavu. Hneď na to, ako si vybudujete svoju originálnu a zaujímavú značku, ktorá ľudí zaujme je na čase posunúť sa ďalej. Nasledovne je možné zvoliť mnoho stratégií ako budovať online reputáciu. Napríklad skrz budovanie profilu autority na internete, alebo skrz ukážku skúsenosti s množstvom kladných recenzií. Stratégií je už fakt mnoho, preto je celkom zbytočne ich tu rozpisovať všetky. Vyberte si jednu a riadne sa ňou už vy sami.

Cely článok najdete TU, alebo

                                 ↓↓↓  

📈 Ako zvýšiť návštevnosť webstránky

Vydali ste sa cestou online marketingu? My vám poradíme ako na to, povieme vám zaujímavé tipy a triky.

Tak ako všetko aj online marketing má svoje výhody, avšak aj svoje nevýhody. Náklady na online marketing sú menšie, efektivita vyššia, je tam obmedzenie počtu zobrazení reklamy jednému užívateľovi, ťah na bránku, merateľnosť, globálny zásah,individualizácia a podobne. Všetky tieto aspekty sú samozrejme len a len výhodami.

Je tu ale aj tá nie veľmi pozitívna stránka a tou sú nevýhody internet marketingu. Globálny zásah len pre lokálne podnikanie, nízke reklamné výdavky do internetu, nižšia dôvera pri on-line nákupoch, nižšia dôveryhodnosť správ a nižšia miera penetrácie internetu. Výhody prevahujú, preto nie je potrebné sa ničoho obávať a ak už ste sa pre to rozhodli, tak sa do toho s odhodlaním pustite.

Cely článok nájdete TU alebo

                         ↓↓↓ 

📊 5 tipov na online marketing pre začinajúci biznis/e-shop

Maš malú spoločnosť, alebo začínaš s novým biznisom? Ak maš obmedzené zdroje, limitovaný rozpočet može byť náročne vybrať vhodnu a kvalitnu marketingovú metódu. Zatiaľ čo marketing sociálnych sieti je síce zdarma je však časovo náročny. To iste platí aj pre blogovanie.

Na druhej strane tradičny printovy marketing, može byť drahý a výsledný efekt nieje taký ako by ste očakávali.

Tak teda ktorá marketingová cesta je ta pravá nefalšovana, ktorá nakopne Váš biznis?

Celý článok najdete TU alebo

                                         ↓↓↓

🔩 Google Analytics

Čo, Prečo, Načo!?

Google Analytics je služba, ktorú pozná a používa veľa užívateľov, ale veľa z nich ho využíva iba ako nástroj na meranie návštevnosti, tzv. návštevnosť webu a menej ako systém na analyzovanie štatistík, tzv.analýza webu. 

Analytics ponúka obrovské množstvo rôznych dát, ktoré sú veľmi užitočné, ale bez hlbších znalostí sa k nim dostanete len veľmi ťažko. Google preto ponúka možnosť absolvovať online test, ktorý preverí vaše schopnosti a pripraví vás na pokročilejšie používanie. 

Výhody Google Analytics

  • Veľké množstvo pohľadov na správanie návštevníkov
  • Možnosť sledovania cieľov webu
  • Možnosť merania efektivity reklamy a SEO

 Celý článok najdete TU alebo:

                                                   ↓↓↓ 

12 dôvodov prečo online marketing dokaže pomôcť rasť Vašmu biznisu

V prílohe najdete dôvody ako Online marketing dokáže pomôcť rášt vašmu biznisu a vybudovať reputáciu v online svete. Internetový marketing je neoodeliteľna súčasť každého webu. Bez online marketingu je predaj služieb alebo produktov v širokej konkurencii nemožné. Iba s kvalitným marketingom dokážete vybudovať značku a zvýšiť predaj na svojom webe / e-shope.

Ospravedlňujem sa je to v angličtine.

TOPlist
© 2016 Marketing-tu.sk | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!