📖 SEO - optimalizácia webu

TIPY a TRIKY na SEO optimalizáciu len pre Vás

Články:

»  10 SEO tipov pre Váš web

» Prečo je dôležitá SEO optimalizácia

»  Ako (ne)robiť SEO optimlizáciu

»  Google webmaster tools

»  Linkbuilding

» SEO optimalizacia obrázkov

Pozri tiež sekciu Online marketing alebo Sociálne sieťe

Maš záujem o novinky v oblasti online marketingu, SEO optimalizacii a sociálnych sieťach?
Prihlás sa na odber:

🔎 Čo je vlastne SEO optimalizácia?!

V slovníku pojmov nájdete v skrátkosti čo je SEO. Tu sa však pozrieme na SEO bližšie.

SEO je skratka pre search engine optimization.

V podstate je to metodologia stratégii, techník a taktík ktoré sa používajú na zvýšenie návštevnosti webu s cieľom dosiahnúť lepšiu pozíciu vo vyhľadávačoch tzv SERP(search engine result page) ako napríklad Google, Bing, Yahoo a podobne.

Čím vyšsie sa váš web nachádza vo výsledkoch organickeho vyhľadávanie tým je väčšia šanca, že si uživateľ klikne práve na Váš web. SEO v podstate pomáha pri dostupnosti vyhľadávania a zvyšuje šancu,že práve Vaša stránka bude na vyšsej pozícii a tým bude častejšie nájdena vo výsledkoch vyhľadávania.

Najdôležitejšie techniky pre SEO sú tzv White Hat SEO, ktoré využivajú webmastery a SEO špecialisti na zlepšenie pozícii v SERP.

Medzi White hat SEO techniky patria: používanie a úprava kľúčových slov, analýza kľúčových slov, budovanie spätnych odkazov, linkbuilding na zvýšenie popularity linku a písanie PR článkov.

Zdroj:https://www.webopedia.com

 10 SEO tipov pre Váš web

SEO Tipy pre laikov

Predtým než začneme optimalizovať  SEO potrebujete vedieť nasledujúce:

· O čom je vaša webstránka

· Aký je Váš cieľ

· Ako veľmi ste zanietený

                   SEO Tipy pre laikov v online - internet marketingu

Na optimalizáciu pre vyhľadávače potrebujete vedieť...

Cely článok najdete TU

                         ↓↓↓

              🙏 Prečo je SEO optimalizácia dôležitá

Milióny ľudí cez internetové vyhľadávače (Google, Seznam, Bing a iné) denne hľadajú to, čo potrebujú. A niektorí z nich hľadajú práve to, čo ponúkate vy - či už sú to autodiely, dovolenky, jazykové kurzy, poistenie alebo oblečenie. Chcete, aby vás ľudia na internete našli? Posuňte sa na popredné pozície vo vyhľadávačoch.

Keď ľudia do Googlu napíšu vami vybrané kľúčové slovo, vaša stránka bude hneď na očiach. A vďaka tomu budete mať vyššiu návštevnosť aj predaj. SEO optimalizácia webstránok je jedna z najlepších foriem internetového marketingu v pomere náklady/prínos. Ak je optimalizácia webových stránok dobre navrhnutá a aj prevedená, čaká vás vysoká návratnosť investícií.

Spolu s online marketingom sa SEO optimalizácia web stránok podieľa na neustálom zvyšovaní návštevnosti vášho e-shopu. Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) posunie Váš web na prvé pozície vo vyhľadávačoch (napr. Google, Bing, ...) a to dlhodobo. 

Cely článok nájdete TU alebo:

                                  ↓↓↓

            Ako (ne)robiť SEO OPTIMALIZACIU

  

Každý by chcel iste mať odkaz na svoju webovú stránku umiestnenú na prvých miestach vo výsledkoch vyhľadávania. Nie vždy tak tomu je. Viete akých chýb sa dopúšťate a čo by ste mali robiť aby to takto nebolo? Pripravili sme si totiž pre vás článok, ktorý vám povie kde robíte chybu a ako to vylepšiť. Tak veľa šťastia pri vašej SEO optimalizácii.

Hoci stále záleží na sledovaní kľúčových slov, tvorcovia obsahu by sa mali v prvom rade zamerať na vytvorenie vysoko zdieľateľného obsahu. Zakaždým, keď váš obsah dostane "páči sa mi" na Facebooku , tweetnutie na Twitteri , "+ 1 " na Google+ alebo bude zdieľaný na LinkedIn, získa uznanie - posilní sa jeho dosah, zvýši sa návštevnosť vašich webových stránok , posilní sa SEO a podnieti sa nárast potenciálneho záujmu spotrebiteľov a nárast konverzie. Do tejto priečky sa taktiež zahrňujú reklamy na Facebooku a podobne. Zdieľanie obsahu taktiež napomáha k úspechu.

Cely článok nájdete TU alebo 

                          ↓↓↓ 

🔧 Google webmaster tools

Predstavím vám významného pomocníka, je ním report vyhľadávacích dotazov v Google Webmaster Tools.  V súčastnosti je to môj najobľúbenejší zdroj nových dát pre nové taktiky ziskavania návštevnosti.

Prostredníctvom tohto nástroja môžete získať množstvo štatistík ako napríklad na aké kľúčové slová sa v googli vyskytujete a aká je Vaša priemerná pozícia, návštevnosť, koľko Vašich stránok (podstránok) Google zaindexoval, či Váš kód obsahuje nejaké chyby, koľko spätných odkazov na stránku máte, resp. ktoré stránky na Vás odkazujú, a omnoho viac

Celý článok nájdete tu:

                                                            ↓↓↓  

🔗 Linkbuilding

Linkbuilding sa za posledných pár rokov dosť zmenil. Ešte pred nedávnom boli pri linkuildingu dôležité kľúčové slova, počet spätných odkazov, PR webu a podobne. Ono to stále dôležité je, ale otázka je ako dlho. Začnite sa na linkbuilding pozerať ako na akúkoľvek inú marketingovú stratégiu. Čo je hlavným cieľom akéhokoľvek marketingu na internete? Je ním pozitívny ROI (Return of Investment)?

Prestaňte riešiť či má web PR 5 alebo nie. Či má odkaz follow alebo či obsahuje kľúčové slovo. Jediná vec, ktorú by ste mali riešiť je váš zisk. Na ničom inom vôbec nezáleží.

To je linkbuilding, ťažisková SEO aktivita (Search Engine Optimization = optimalizácia pre vyhľadávače), ktorej účelom je zlepšenie pozícií vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania Google. Cieľom je dostať vašu stránku čo najvyššie v organických (neplatených) výsledkoch vyhľadávania na preferované kľúčové frázy. Tým sa zvýši relevantná návštevnosť z organiky, ktorá býva najhodnotnejšia pre každý typ webu. Spätné odkazy vznikajú, samozrejme, prirodzene. Snahou off-page SEO optimalizácie je tento proces podporiť.

Cely článok nájdete tu:

                               ↓↓↓  

                     📷 Seo optimalizácia obrázkov : Ako na to?!

Pri SEO optimalizácii web stránok sa často zabúda na jednu dôležitú činnosť, ktorou je optimalizácia obrázkov . Správne pomenovaný a popísaný obrázok vám môže priviesť opäť o niečo viac návštevníkov.

Obrázky sú často dôležitou súčasťou webových stránok a dnes je už nemožné nájsť web stránku bez obrázkov, alebo fotiek. Avšak len málo z nich tieto obrázky aj skutočne optimalizuje. Vyhľadávače nevedia čítať čo je na obrázku skutočne zobrazené. Preto treba pri pridávaní obrázkov na váš web myslieť na niekoľko zásad:

Cely článok SEO optimalizacia obrázkov, alebo:

                        ↓↓↓ 

© 2016 Marketing-tu.sk | Všetky práva vyhradené
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!